Paul Serusier (f. Paris 1864, d. Morlaix 1927)
Bretagnekoner. Sign. Paul Serusier fecit. Sortkridt på papir. 26×44
Proveniens: Kunstneren Mogens Ballin. Proveniens: Esther Bredholt, København. Proveniens: Dansk privatsamling.
Malerier & skulpturer, 26. september 2017