Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002)
“Child and Stars”, 1959. Sign. Brands; titel og datering på bagsiden. Olie på papir monteret på lærred. 50,5×33.
Proveniens: Court Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021