903/​581

Eugène Brands (f. Amsterdam 1913, d. sst. 2002)

“Child and Stars”, 1959. Sign. Brands; titel og datering på bagsiden. Olie på papir monteret på lærred. 50,5×33.

Proveniens: Court Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK