1849/8506
Kristus Pantokrator og Gudsmoder med Jesusbarnet. To russiske ikoner. Tempera på træ. 19. årh. 22×17,5. (2)
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Afslag på kanter.
Russisk tema, 3. december 2018
Vurdering
Hammerslag