2050/​8712

Russisk ikon med motivet syvsoverne fra Effesos flankeret af helgene. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 36×31,5.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK