2050/8712
Russisk ikon med motivet syvsoverne fra Effesos flankeret af helgene. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. 18. årh. 36×31,5.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag