Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
En optrukket jolle på stranden. Sign. Chr. M. 19. Olie på papir monteret på malepap. 25×16,5.
Minimale krakeleringer og afskalninger samt en enkelt større afskalning nederst ved masten. Behov for let overfladerensning. Let buet.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. april 2023
19 bud