2142/55
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
En lyserød rose. Sign. D. Ottesen. Olie på lærred monteret på malepap. 18×14,5.
Enkelte retoucheringer. Behov for rensning. Beskåret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud