1747/1513
Napoleon III theservice af porcelæn, bestående af thekande, flødekande, sukkerskål, to kagefade, spølkum og 10 par kopper samt to ekstra underkopper. Sign. 19. årh. (18)
Sukkerskål med reparation. Låg til thekande med afslag.
Varia, 23. november 2017
Vurdering
Hammerslag