1747/​1513

Napoleon III theservice af porcelæn, bestående af thekande, flødekande, sukkerskål, to kagefade, spølkum og 10 par kopper samt to ekstra underkopper. Sign. 19. årh. (18)

Sukkerskål med reparation. Låg til thekande med afslag.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK