1507/739
Kähler
Bordlampe og lågkrukke af lertøj dekoreret med polykrom hornmalet glasur. Sign. HAK. H. 20–58 inkl. montering. (2)
Almindelig let brugsslitage. Tre mindre afslag på inderside af låg.
Moderne kunst og design, 10. februar 2015
Vurdering
Hammerslag