2424/​563

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“AT 325A”. Fritstående skrivebord af eg med to skuffer og tværstiver af metal. Udført og mærkett hos Andreas Tuck, Odense. H. 71,5. L. 206. B. 90.

Litteratur: Andreas Tuck/Salesco katalog 1964.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Manglende nøgle. Enkelte manglende skruer.

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK

20.000 DKK