2125/593
Laurits Larsen (f. København 1898, d. 1988)
Opstilling. Sign. Laurits Larsen. Olie på lærred. 92×80.
Krakeleringer og enkelte huller efter tegnstifter i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 22. juni 2021
Vurdering
Hammerslag