1511/189
Hall lanterne af messing og glas, stel støbt med blomster og bladværk, monteret indvendigt til fire elpærer. 20. årh. Lampe(uden løse kædeled) H. 74. Total H. inkl. kæde 108. Diam. 35.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
18 bud