1920/1545
Stort japansk fad af bronze, dekoreret med fugle og blåregn på sort grund, blomsterbort langs kant. 20. årh. Diam. 61.
Ridser og mærker. Slitage på front.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
23 bud