2050/8746
Russisk Gudsmoderikon “Hodegetria”. Tempera på træpanel med forsænket billedflade. Ca. 1800. 30,5×25.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud