2426/12
Et par lampetter af forgyldt bronze, hver med to svungne lysarme, støbt med bladværk, vaser og kannelerede stammer. Louis XVI form. Cirka 1900. H. 31. B. 20. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
Hammerslag
808896 |