1325/​130

Svensk bænk af bemalet fyrretræ, med skuffe under sædet, svungne armlæn og gennembrudt ryg. 19. årh. Siddehøjde 42. L. 295.

Brugsslitage, småreparationer og patina.

Ældre malerier og møbler, 17. juni 2013

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK