1325/130
Svensk bænk af bemalet fyrretræ, med skuffe under sædet, svungne armlæn og gennembrudt ryg. 19. årh. Siddehøjde 42. L. 295.
Brugsslitage, småreparationer og patina.
Ældre malerier og møbler, 17. juni 2013
Vurdering
Hammerslag