1831/24
Bogskab af mahogni, prydet med beslag af forgyldt metal, front med tre glaslåger. Empireform ca. 1900. H. 221. B. 187. D. 53.
Finérskader ved sokkel.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag