2413/9104
Et par engelske øreklapstole betrukket med brunt sømbeslået læder, ben af mahogni. 20. årh. H. 120. B. 80. D. 75. (2)
Den ene lænestol har vandskade som kan ses. Ridser og mærker. Almen brugsslitage.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag