2413/​9104

Et par engelske øreklapstole betrukket med brunt sømbeslået læder, ben af mahogni. 20. årh. H. 120. B. 80. D. 75. (2)

Den ene lænestol har vandskade som kan ses. Ridser og mærker. Almen brugsslitage.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK