2445/35
Engelsk 'pembroke table' klapbord af palisander med lister af satinwood, front med skuffe, tilspidsede ben med spolehjul af messing. 18. årh.s slutning. H. 71. L. 95. B. 80.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. klapperne falmet.
Vurdering
Dette emne er udgået
808896 |