2132/643
Clifford Wright (f. Seattle - Wash. 1919, d. 1999)
To kompositioner. Begge usign. Olie på lærred samt træskæring på træ. 90×100 og 20×83. Uindrammede. (2)
Lærred bør strammes let op.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag