Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
“Sur la terre des dieux”, Paris 1967. Sign. Marc Chagall, 32/75. Litografi i farver. Lysmål 49×45.
Litteratur: Mourlot 538
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020