2048/947
Jonas Bohlin (f. Stockholm 1953)
“Concrete”. Sofabord med stel af sortlakeret metal, træ og beton, plade af glas. Udført hos Källemo, Sverige. H. 56. L. 150. B. 20,5/80.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt