2048/​947

Jonas Bohlin (f. Stockholm 1953)

“Concrete”. Sofabord med stel af sortlakeret metal, træ og beton, plade af glas. Udført hos Källemo, Sverige. H. 56. L. 150. B. 20,5/80.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt