2441/889
Dansk snedkermester
Sofabord af Cuba mahgoni, top med kehlet kant. Sko af messing. Udført 1930'erne. H. 52,5 L. 102. D. 57.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, hak og mærker.
Vurdering
828319 |