2441/​889

Dansk snedkermester

Sofabord af Cuba mahgoni, top med kehlet kant. Sko af messing. Udført 1930'erne. H. 52,5 L. 102. D. 57.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, hak og mærker.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK