2032/​712

Julian Mayor (f. 1976)

“Impression Chair”. Et par skulpturelle armstole af udskåret og delvis sortlakeret krydsfinér. Udført 2002 i et begrænset oplag på 20 stk. H. 67. B. 56,5. D. 51,5. (2)

God stand med lette tegn på brug. Overfladeridser og mærker, let smuds. Enkelte mindre afslag i sort lakering. Nederste del af stel let bleget pga. gulvvask.

Moderne kunst og design, 4. august 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK