2032/712
Julian Mayor (f. 1976)
“Impression Chair”. Et par skulpturelle armstole af udskåret og delvis sortlakeret krydsfinér. Udført 2002 i et begrænset oplag på 20 stk. H. 67. B. 56,5. D. 51,5. (2)
God stand med lette tegn på brug. Overfladeridser og mærker, let smuds. Enkelte mindre afslag i sort lakering. Nederste del af stel let bleget pga. gulvvask.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag