2414/598
Erik Stæhr-Nielsen (f. København 1890, d. Esbønderup Skovhuse 1921)
Kystparti med skibe. Sign. E. Stæhr-Nielsen, 1910. Olie på lærred. 18×33.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag