Indisk klæde, rigt broderet med sølv- og guldtråd med stjerne og dråbeform, monteret med bort. 20. årh.s begyndelse. Ca. 140×132.
Misfarvninger/skjolder. Syninger gået op. Enkelte mindre huller og løse tråde. Bort revet enkelte steder. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
21 bud