2022/110
Tre franske caféstole med “faux Bamboo” stel af bemalet jern, sæde og ryg udspændt med flet. 20. årh.s begyndelse. (3)
Brugsslitage. Afskalninger. Enkelte fletdefekter.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag