2431/99
Et par franske Charles X kandelabre af forgyldt bronze, let konisk, glat stamme på tresidet fodstykke støbt med ornamentik, hver med tre lysarme. 19. årh. H. 53 cm. (2)
Alders- og brugsrelaterede spor.
Vurdering
1081679 |