1721/1565
Klassisk vase af bemalt jern ned to hanke, dekoreret i jernrødt, gråt og sort. 19. årh.s slutning. H. 51 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage, malingsafslag.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag