2006/659
Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
“Charlotte”. Bestik af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 1031 g. (41)
Bestående af: 6 middagsknive, 6 middagsgafler, 6 frokostknive, 6 frokostgafler, 6 dessertskeer, 6 teskeer, 5 kagegafler.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 4. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
18 bud