2250/778
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
En penneholder, en rygelampe samt et par lysestager af diskometal og tin. Udført og stemplet hos Just Andersen, Denmark. H. 3,5–7,5. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag