1946/​538

Mats Theselius (f. Stockholm 1956)

Et par lænestole med stel af formbøjet bambus, rattan og forkromet metal. Udført og mærket hos IKEA, Sverige. (2)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

8.000 DKK  

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK