2031/615
Dansk møbeldesign
Et par lænestole af rattan og formbøjet bambus, løse hynder med blomstret møbelstof. Antagelig udført hos Elvin Geertsen. 1950'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Flet med nogle defekter. Hynder med huller.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
40 bud