Beate Andersen (f. København 1942)
Vase af stentøj, ydersiden delvist dekoreret med sortglaseret mønster. Sign. Beate 2009. Unik. H. 18. Diam. 16,5.
Proveniens: Møbelarkitekt Rud Thygesen.
Spor af hvidt materiale fra tape på undersiden. Ellers intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
32 bud