2450/​823

Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)

Armstol med stel af mahogni, betrukket i sæde og ryg med lysebrunt skind. Model PJ 412. Udført og mærket hos P. Jeppesen.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let løse samlinger.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?