Preben Wölck (f. Nykøbing Mors 1925, d. 2000)
"Lyst land. (Homage à Teresa Berganza). Sign. Wölck: signeret og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 74×92.
Enkelte krakeleringer og afskalninger.