2203/968
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af grålakeret MDF bestående af seks bogkasser og to skabe med blå låger i forskellige nuancer. Udført hos Montana. H./B. 70. D. 38. (8)
Tydelige brugsspår, herunder ridser, mærker, slid, borrede huller og rester fra etiketter. To skabsdøre låste, nøgle medfølger ej. En bogkasse mangler et hyldeplan.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
21 bud