2142/523
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957)
Portræt. Sign. Kay Nielsen 1910. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 23×15.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag