2442/​14

Empire sekretær af mahogni, front med to skuffer samt midte med skriveklap hvorbag hvilke skuffer og rum, dekoreret med listeintarsia, beslag af bronze. 19. årh. H. 130. B. 85,5. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Greb på indvendige skuffer delvist med skader. Mindre liste- og finérskader.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?