Walter Henry Williams (f. Brooklyn, New York 1920, d. København 1998)
“Flowering tree”. Sign. Walter Williams. Olie på papir monteret på masonit. 24×28.
Proveniens: Galerie Marya, København 1967.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020