2045/799
Elsebet Granzow
Gulvvase af lertøj med indridset mønster i form af stiliseret gren- og bladværk. Dekoreret med blå glasur på cremefavet bund. Sign. Elsebet. Udført og stemplet hos Knabstrup. H. 35,5.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
45 bud