2418/322
Georg Fischhof (f. Wien 1859, d. 1914)
Parti fra en skovsø med birketræer. Sign. C. Leutner. Olie på lærred. 54×27.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag