2434/​228

Kinesisk skærm bestående af seks paneler med felter hvori hinterglasmalerier med landskab og figurscenerier, øvre og nedre felt med udskåret og forgyldt trærelief. Sen 19. årh. Hvert panel 200×39 cm. (6)

Flere glasmalerier med skader. Ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?