1739/​825

Italiensk design

Skulpturel, aflang skål af klart glas med indlægninger af grønt og gult glas. Usigneret. Udført på Murano, Italien. H. 19. L. 65. B. 22.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 26. september 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag