1739/825
Italiensk design
Skulpturel, aflang skål af klart glas med indlægninger af grønt og gult glas. Usigneret. Udført på Murano, Italien. H. 19. L. 65. B. 22.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag