2131/331
Derbend tæppe, Kaukasus. Design med fem sammenhængende romber. Fint lille eksemplar. 20. årh.s midte. 147×111.
Ende ombukket. Delvis minimal slitage på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag