2426/56
Rokoko sofasæt bestående af to-personers sofa samt to stole af bejdset egetræ, sæder og rygge med fransk rørflet, udskåret med rocailler og bladværk, cabriole ben. 18. årh. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag