2432/336
Et sæt på tre kinesiske lågskåle med indsatser af porcelæn, dekoreret med blomster, snoede hanke af metal i siderne. 20. årh. H. 19. Diam. 19. (3)
En skål med manglende hanke, én mangler låg.
Vurdering
295626 | ||
801081 |