11907/25
Roy Lichtenstein (f. New York 1923, d. sst. 1997)
“As I opened fire”. “Brat 2”. Usigneret. Offset litografi i farver. Copyright 1964. Udgivet af Stedelijk Museum, Amsterdam. Lysmål 64×53. Uindrammet.
Kunst, antikviteter & design, 16. februar 2019
Vurdering
Hammerslag